İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
NEVŞEHİR
Nevşehir Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Avanos İlçesindeki Göçükte Enkaz Altında Kalan Vatandaş Kurtarıldı 05 Haziran 2017
foto
05.06.2017 günü saat 10.20 'de haber merkezimize gelen ihbar doğrultusunda Avanos İlçesi Yukarı Mahalle 102. Sokakta bulunan bir evde göçük olayı meydana geldiği ve bir kişinin enkaz altında kaldığı bildirilmiş olup, hazırda bulunan ekiplerimiz ivedi olarak olay mahalline yönlendirilmiştir.
[Devamı]
Göreme Kasabasında Kuyuya Düşen Vatandaş Hayatını Kaybetti 18 Mayıs 2017
foto
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz 122 Çağrı merkezine düşen ihbarla İlimiz Göreme Kasabası Zemi Vadisinde özel bir şahsa ait su kuyusuna vatandaşın düştüğü bilgisi aktarılmıştır. Bunun üzerinde 6 arama kurtarma teknisyeni ve 2 araçtan oluşan arama kurtarma ekibimiz olay yerine intikal etmiştir. Olay yerinde yapılan ilk incelemede 1968 doğumlu Hasan BALTACI isimli vatandaşın kendisine ait olan, 11 metre derinliğindeki içerisi su ile dolu olan kuyu içerisinde vefat ettiği anlaşılmıştır.
[Devamı]
Hacıbektaş Kredi Yurtlar Kurumuna Eğitim 22 Mart 2017
foto
28 Şubat sivil savunma ve 01-07 Mart Deprem haftası olması sebebiyle İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen etkinlik çerçevesinde 21.03.2017 tarihinde Kredi Yurtlar Kurumu Hacıbektaş Kız ve Erkek Yurdunda; sivil savunma, afet, yangın ve tahliye eğitim ve tatbikatı gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Eğitimler devam ediyor 20 Mart 2017
foto
28 Şubat sivil savunma ve 01-07 Mart Deprem haftası olması sebebiyle İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen etkinlik çerçevesinde Nevşehir ve tüm ilçe Kredi Yurtlar Kurumlarına sivil savunma, afet, yangın ve tahliye eğitim ve tatbikatı gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Daire Başkanımızın ziyareti 20 Şubat 2017
foto
Planlama ve Zarar Azaltma Daire Başkanımız Sn. Erkan KOPARMAL ilimizdeki çalışmaları yerinde görmek amacıyla 17.02.2017 tarihinde İl Müdürlüğümüzü ziyaret etmiştir. Planlama, Zarar Azaltma ve İyileştirme Şube Müdürlüğü personeli ile durum değerlendirme toplantısı yaparak, Gülşehir ilçesi Tuzköy mahallesinde incelemelerde bulunmuştur.
[Devamı]
Kuyuda Mahsur Kalma Olayına Müdahale 08 Eylül 2016
foto
07.09.2016 tarihinde Nevşehir-Derinkuyu ilçesi Yazıhöyük kasabası civarında sulama kuyusu içerisine düşen keçi, aynı gün saat:18.30’da canlı olarak kurtarılmıştır. Kurtarma operasyonuna Nevşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri ile Niğde ilinden katılan AKUT dağcı ekipleri ile müdahale edilmiştir.
[Devamı]
AFAD, TABB ile Türkiye’nin Afet Hafızasını Gelecek Nesillere Taşıyor 08 Ağustos 2016
foto
Afetler ile ilgili elde edilen bilimsel deneyim ve sonuçların kaybolmadan güvenilir, dijital bir platformda korunmasını ve her an ulaşılabilir olmasını sağlayan Türkiye Afet Bilgi Bankası Projesi’nde (TABB) bugüne kadar 111.818 doküman ve 15.000 afet verisi yüklendi.
[Devamı]
AFAD Başkan Vekili Bilden Demokrasi Nöbetinde 03 Ağustos 2016
foto
AFAD, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde 18 gündür devam eden demokrasi nöbetlerinde halkımıza iaşe yardımında bulunmaya devam ediyor. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkan Vekili Mehmet Halis Bilden, Demokrasi Nöbetleri'nin 18. gününde, halkımıza destek olan AFAD ekibine eşlik etti.
[Devamı]
Muhabirler, Afetlerde Görev Yapabilmek İçin AFAD’dan Eğitim Alıyor 06 Haziran 2016
foto
MUHABİRLER, AFETLERDE GÖREV YAPABİLMEK İÇİN AFAD’DAN EĞİTİM ALIYOR Savaş ve doğal afet alanlarında canları pahasına görev yapan medya mensupları, Anadolu Ajansı (AA) ile AFAD’ın işbirliğinde düzenlenen ‘Savaş Muhabirliği Sertifika Programı’na katıldı. Muhabirler, afet bölgelerinde hayatta kalmak ve güvenli çalışabilmek için AFAD eğitmenlerinden hem pratik hem teorik eğitimler aldı. Türkiye’de tek, dünyada ise sayılı birkaç kurum tarafından düzenlenebilen programın 6. dönem eğitimine, Suriyeli gazeteci Ahmed Ganam da katıldı.
[Devamı]